За нас

Педагогически колектив

Педагогическият екип на ДГ„Детски свят“ е амбициозен и квалифициран с богат опит, залага на новаторство и пълноценно сътрудничество, насърчава искреността и свободата на изразяване на мисли, чуства и преживявания, за да бъде детето разбрана и зачитана страна в процеса на обучение. Стреми се да осъществи утрешния ден на децата с преизпълнено от обич и вяра сърце. Всеотдайният му и упорит труд е раждал талантливи поколения, тласкани към необятните простори на бъдещето.
Неспокойният учителски дух винаги е побеждавал през годините с високо гражданско съзнание, търпимост и отговорност, преплетени с мъдрост и разум, откровена нежност и безпределна любов към децата.

Помощник възпитатели

Помощник възпитателите в ДГ„Детски свят“ са квалифицирани от февруари 2017 г. след завършен курс за професионално обучение по Програма Д – част от професия „Помощник възпитател“.
На всеки е издадено удостоверение за професионална квалификация „Помощник възпитател“ от Център за професионално обучение към КНСБ, с което са признати професионални знания, умения и компетентности по хигиенно-санитарно обезпечаване и оказване на помощ при възпитателно-образователния процес, съгласно Държавните образователни изисквания за придобиване на квалификация по професията с присъдена III степен.
Те са първи помощници на учителките и работят с тях в пълен синхрон в името и благоденствието на децата в детската градина.