Материална база

По проект МИГ   Павликени – Полски Тръмбеш 06   „Осигуряване на равен достъп до качествено образование в малките населени места и трудно достъпни райони“ .  Проекта е по оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж „Заедно можем“.
Обзавеждане на логопедичен кабинет – бюро, компютърна конфигурация, принтер, диван и фотьол към него, огледало за работа на логопеда, дидактични игри.

• Спортни съоръжения и спортни комплекти за децата.
  • Библиотечни шкафове за всички групи.
  • Масички за  три групи модулни цветни.
  • Спално бельо, матраци с протектори, покривки.
  • Занимателни игри по образователни игри за всички групи.
  • Закупуване на възглавнички за втора група за използване по време на ПП „Утринна приказка“.
  • Дарение от Община Полски Тръмбеш – монтиране на видеокамери във сградата на детската градина.

ДГ „Детски свят“ гр. П. Тръмбеш се помещава в сграда на три етажа с две крила, в които са обособени занимални, спални, игротеки, умивални, тоалетни, офиси за всяка възрастова група.
Стая на домакин и кабинет на медицинската сестра на първи етаж.
Кабинет на директора и стая на счетоводителя на втори етаж.
Добре обурудван методичен кабинет и  учителска стая на трети етаж.
Подземен етаж с физкултурен салон и кухненски бокс със складове, перално и котелно помещение.
Сградата е санирана по Проект спечелен от Община Полски Тръмбеш  по Програма на Националния доверителен екофонд с изпълнител „Жилстрой-96“ ООД гр. Велико Търново.
През 2015г. детската градина печели Проект към Национална програма „Оптимизация на училищната мрежа“ – Модул „Оптимизиране на вътрешната структура на училищата и детските градини“ на стойност 20 310 лв.
Сменена е подовата настилка в занималните  с ламиниран паркет. Закупени са 50 броя детски маси за всички групи,  физкултурни пособия и учебни материали.
В ДГ „ Детски свят“  гр.  Полски Тръмбеш  помещенията са добре обурудвани с подходящи за възрастта на децата мебели и играчки, компютри, интерактивни дъски във всяка група, дидактически средства, задължителна документация.
Занималните са оборудвани  с интерактивни дъски за всяка възрастова група.
Осветлението в сградата е с енергоспестяващи осветителни тела.
Направен е ремонт на санитарните възли, като са монтирани нови моноблокове във всички групи. Сменени са всички смесителни батерии в умивалниците и сервизните помещения за които бяха закупени и стерилизатори.
Детската градина се отоплява с локално парно на газьол  и климатици.
От 2015 година ДГ „ Детски свят“ гр. П.Тръмбеш има видеонаблюдение, което обхваща цялата сграда,  СОТ и   Wi-Fi   за персонала с образователна цел.
Със средства от Благотворителните концерти, които са традиция на нашата детска градина бяха закупени  нови кътове за игра, национални носии и  сценични костюми  за всички групи.
Уредите за игра  в дворното пространство са  закупени със собствени средства и дарения.
МТБ се поддържа и обновява според финансовите възможности на детската градина. Ръковоството на Общината и детската градина съзнават своята отговорност за опазване и доразвиване на МТБ, като в последните години насочват вниманието си към търсене и разработване на проекти за участие по програми с цел обновяване на същата.

виж повече…

От есента  на 2018 година  функционира  изградена със средства от бюджета на детската градина Соларна инстлация за битова гореща вода и корекция на водопроводната инсталация от „Геосонда 90“ ЕООД гр. Велико Търново.
Същата година от ноември месец  „Ивема Вижън“ ЕООД гр. Велико Търново е подменила всички детски гардеробчета на децата, показни табла, детски пейки, радиаторни решетки в коридорите на съблекалните във всички групи.
От същата 2018г.  функционира електронна система за контрол на достъпа  до входна врата и домофонна система с цел за по голяма сигурност на децата от фирма  „Артком“ ЕООД гр. Велико Търново.

По проект  НП  „ИКТ“  в системата на предучилищно и училищно образование към МОН гр. София е спечелена стационарна интерактивна дъска и късофокусен мултимедиен прожектор, като допълнение към изграденият нов методичен кабинет за провеждане на методични обединения и квалификация на учителите.
По Проект „Слънчеви деца“ dm България ЕООД  гр. София през  пролетта 2017г. е спечелена слънчева шатра  за децата.

През 2019 година са закупени:

• Детски гардероби „Ивема Вижън“ гр. В. Търново – за едната група – 3146 лв.
  • Интерактивна дъска – 987 лв.
  • Лаптоп „Леново“ -910 лв.
  • Проектор – 615 лв.
  • Пчелички роботи – 6 броя – 728 лв.
  • Фотоапарат – 548 лв.
  • Прахосмукачка – 105 лв.
  • Лаптоп – 569 лв.

През 2020г. в ДГ „Детски свят“ гр. П. Тръмбеш са закупени:

• Два хладилни шкафа за кухненски бокс на стойност  4170 лв.
  • Прахосмукачки – 5 броя на стойност – 745 лв.
  • Дюшеци с протектори – 60 броя на стойност – 2580 лв.
  • Подиуми пред интерактивните дъски – 5 броя на стойност – 1421 лв.
  • Офис шкафове метални – 2 броя на стойност – 560 лв.
  • Шкафове за обувки на децата на стойност – 1000 лв.
  • Компютърна конфигурация –  607 лв., принтер – 441 лв.,  монитор – 174 лв. на стойност – 1222лв.
  • Сешуари – 5 броя за умивалниците на децата на стойност – 1725 лв.
  • Ютия – 1 брой на стойност – 175 лв.