История

На 01.04.1973 год. започва историята на ЦДГ №2 в реконструирана частна къща в центъра на гр. П. Тръмбеш.

• На 01.04.1973 година започва историята на ЦДГ №2 в реконструирана частна къща в центъра на град Полски Тръмбеш.
    Сформирани са две групи. Директор с група е Галинка Калчева.
    Същата година е открита още една смесена група в училището на с. Каранци, която става филиал на ЦДГ №2.
  • През март 1974 година е сформирана още една група в сграда, намираща се в близост до ветеринарната лечебница на гр. П. Тръмбеш за деца на 3 годишна възраст. Така групите стават четири.
  • От 01.09.1978 година са открити още две групи в с. Климентово, които стават филиал на ЦДГ №2.
  • На 07.09.1984г. се открива официално специално построена сграда за ЦДГ №2 на ул. „Янтра“ №21
    Така детската градина е вече със шест групи. От март 2000 година след проведен конкурс директор на детската градина е Стефка Евтимова – магистър по предучилищна педагогика и ІІ ПКС.
  • На 19.05.2004 година с Божията благословия детската градина получава своето име „Детски свят“.
    Благородна е подкрепата на нашия съгражданин, поп изпълнителя Веселин Маринов, който става кръстник на детската градина и подпомага с дарения нейните нужди.
  • През 2006 година временно изпълняващ директор е Виолета Маринова – магистър по предучилищна педагогика и ІІІ ПКС.
  • На 05.03.2009 година след проведен конкурс директор на ЦДГ „Детски свят“ гр. П.Тръмбеш е Дарина Тонкова – магистър по Предучилищна педагогика с втора специалност Начална училищна педагогика, Специализация по „Организация и управление на детските заведения“ и присъдена Първа професионално квалификационна степен.
    Същата година детската градина става методично обединение за квалификация на учители в Община – П.Тръмбеш на областно ниво. Съвременният образователен процес налага като приоритет, търсене на образователно възпитателни технологии в предучилищното възпитание, интерактивни форми, методи и иновационни подходи.
  • От 15.09.2010 година настъпват административни промени. С Решение на Общински съвет гр. П. Тръмбеш се обединяват детските градини в Общината в 3 центъра :
    Център ЦДГ „Детски свят“ гр. П. Тръмбеш е с три филиала /общо с 8 групи/.
    – Филиал с. Обединение
    – Филиал с. Иванча
    – Филиал с. Климентово
  • От 01.04.2011г. с Решение на ОбС гр. П. Тръмбеш и Заповед на Кмета на Общината е затворен филиал с. Климентово.
  • От 01.09.2012г. с Решение на ОбС гр. П. Тръмбеш и Заповед на Кмета Общината е затворен филиал с. Иванча.
    Със съдействие и подкрепата на Кмета на Община П. Тръмбеш господин Георги Чакъров, детската градина печели Проект по Програма на Националния доверителен екофонд с изпълнител „Жилстрой-96“ ООД гр. Велико Търново. Санирана е сградата и е променен цялостния външен облик на детското заведение.
  • От 01.08.2016 година с влизането на ЗПУО, ЦДГ „Детски свят“ гр. Полски Тръмбеш се преименува на ДГ „Детски свят“.
  • От 15.09.2017г. с Решение на ОбС гр. П. Тръмбеш и Заповед на Кмета на Общината е затворен филиал с. Обединение.
  • От 15.09.2017г. ДГ „Детски свят“ гр. Полски Тръмбеш работи, като самостоятелна детска градина с пет групи.