Мисия и визия

МИСИЯ

ВИЗИЯ

ДГ „Детски свят“ гр. П.Тръмбеш е с дългогодишна история и визията и се оформя, като конкурентно способно детско заведение с утвърден престиж и авторитет, собствен облик и традиции в областта на образованието. Детска градина, в която детето се чувства добре, щастливо, защитено, разбирано и подкрепяно. Стреми се непрекъснато да повишава качеството на обучение в образователната среда, провокираща активност изпълнена с креативно съдържание по посока: Утвърждаване на съвременнииновационни подходи и интерактивни технологии, осигуряващи максимално развитие на детския личностен потенциал за пълноценна социална реализация на детето и развитие на способностите му чрез използване на софтуерен пакет от мултимедийни ситуации и работа с интерактивна дъска във всяка възрастова група. Детската градина днес има свои символи – знаме, емблема и химн – фактор за формиране на национално самочуствие у децата.